Інструкції по використанню біопрепарату KYBio для модифікацій - птахи, свині, ВРХ, вівці, кози, кролі
Загальні рекомендації по підстилці  Утримання птахів на підстилці Утримання птахів на конвеєрі/решітці Обробка поверхонь забруднених пташиним послідом або екскрементами тварин. Обробка забрудненого грунту (птахами чи тваринами)Утримання свиней на підстилці Утримання свиней на решітці Приклади підрахунку необхідної кількості препарату для 5, 10, 20 м² 
1. Рекомендації для методу вирощування на підстилці:
1. Бажано для підстилки використовувати наступні матеріали: - Тирса або дрібна стружка з хвойних дерев або верби. Не бажано використовувати з дубу або буку, погано розкладається, що ускладнює використанню як добриво. - Торф, дрібна фракція з PH (кислотністю) більше 4,5. - Подрібнена солома із злакових культур (ячмінь, жито, пшениця)- Рисове лушпиння2. Вологість підстилки при укладанні не повинна перевищувати 30%, більша вологість робить її прохолодною для тварин та птахів. 3. Температура в приміщенні повинна бути вище нуля, бажано від +4 ℃.4. Якісна вентиляція - бактерії виділяють тепло

2. Утримання птахів (кури, качки, перепілки, індики) на підстилці KYBio
Приміщення повинне бути продезинфіковане. Бажано оброблене вапном.Рекомендована висота підстилки для старту від 5 до 30 см, в залежності від кліматичних умов в приміщенні. Готуємо препарат за таблицею, даємо настоятись 3-4 години, перемішуючи суспензію час від часу. Правила користування таблицею:1. Знаходимо в першому стовпці заплановану висоту підстилки2. Показники з рядку множимо на необхідну квадратуру оброблюваної поверхні3. Отримуємо кіл-сть препарату та необхідний літраж для отримання суспензії та мілілітраж для обприскування4. Повертаємось до інструкції* Стартова доза - вноситься тільки при запуску підстилки** Повторна обробка - вноситься на додатково висипаний шар підстилки!  

Illustration

Проціджуємо суспензію через 4-ри шари марлі для відділення твердої фракції, яку необхідно також розподілити по підстилці.За допомогою обприскувача обробляємо підстилкуПеремішуємо підстилкуРекомендуємо також обробити тонким шаром стінки на висоту до 1 метра. Розрахунок 100 грам на 50 метрів квадратних стінки.Запускаємо птахів.Після візуального визначення підвищеної вологості та забрудненості підстилки, в середньому від 14 до 21 днів, додати 5 сантиметровий шар свіжої підстилки та обробити препаратом новий шар(в таблиці “повторна обробка”). Перемішати підстилку.Повторювати підсипання, поливання, перемішування по необхідності, після появи запаху або значного забруднення підстилки.Перед запуском нового поголів'я підстилку одразу можна використати як добриво, приміщення продезинфікувати та покласти нову підстилку. 
3. Утримання птахів на конвеєрі/решітці
Для обробки 1 т (+/- 1 метр кубічний) пташиного посліду:100 г біопрепарату заливають 3 л відстояної не хлорованої води кімнатної температури і дають настоятись протягом 30 хв. при періодичному перемішуванні.Проціджуємо утворену суспензію через 4 шари марлі для відділення твердої фракціїОтриманий робочий розчин біопрепарату розводять 7-ми л відстояної не хлорованої води, додають 10 г цукру і настоюють 3-4 год. при періодичному перемішуванніКінцевий транспортер вигрузки пташиного посліду облаштовують автоматичними форсунками для розпилення розчину біопрепаратуВитрату розчину препарату розраховують відповідно до швидкості подачі пташиного посліду транспортером - 10 л/т.Послід можна використовувати як добриво вже через 2 тижні(без використання препарату через 11 місяців), також після обробки препаратом, зникає запах, що робить зберігання посліду комфортним для навколишнього середовища та його мешканців. 
4. Обробка поверхонь забруднених пташиним послідом або екскрементами тварин.
Розрахунок 100 грам препарату на 50 метрів квадратних. 100 г біопрепарату заливають 3 л відстояної не хлорованої води кімнатної температури і дають настоятись протягом 30 хв. при періодичному перемішуванні.Проціджуємо утворену суспензію через 4 шари марлі для відділення твердої фракціїОтриманий робочий розчин біопрепарату розводять 7-ми л відстояної не хлорованої води, додають 10 г цукру і настоюють 3-4 год. при періодичному перемішуванні. Рівномірно обробляємо поверхню за допомогою обприскувача 
5. Обробка забрудненого грунту (птахами чи тваринами)
Після ліквідації тимчасових гноєсховищ грунт, просочений водорозчинними фракціями гною, обприскують робочим розчином біопрепарату і проводять рихлення важкими дисковими боронами на глибину не менше 30 см. Обробку забрудненої ділянки проводять кожні 20-25 діб до повного зникнення смороду. Розрахунок 100 г на 10 метрів квадратних. Рівномірно обприскуємо. 

6. Утримання свиней на підстилці

Приміщення повинне бути продезинфіковане. Бажано оброблене вапном. Рекомендована висота підстилки для старту 40 см.. Готуємо препарат за таблицею, даємо настоятись 3-4 години, перемішуючи суспензію час від часу. Правила користування таблицею:1. Знаходимо в першому стовпці заплановану висоту підстилки2. Показники з рядку множимо на необхідну квадратуру оброблюваної поверхні3. Отримуємо кіл-сть препарату та необхідний літраж для отримання суспензії та мілілітраж для обприскування4. Повертаємось до інструкції* Стартова доза - вноситься тільки при запуску підстилки** Повторна обробка - вноситься на додатково висипаний шар підстилки! 

Illustration

Проціджуємо суспензію через 4-ри шари марлі для відділення твердої фракції, яку необхідно також розподілити по підстилці.За допомогою обприскувача обробляємо підстилкуПеремішати підстилку.Рекомендуємо також обробити тонким шаром стінки на висоту до 1 метра. Розрахунок 100 грам на 50 метрів квадратних стінки.Запускаємо тварин.Повторювати підсипання, поливання, перемішування по необхідності, після появи запаху або значного забруднення підстилки, в середньому від 3 до 5 тижнів, додати новий шар 10-20 см свіжої підстилки та обробити препаратом новий шар(в таблиці “повторна обробка”). Після обробки перемішати. Запуск нової партії поголів’я можна проводити на існуючу підстилку. Після досягнення висоти підстилки в 1 метр, варто змінити підстилку на нову, провівши дезінфекцію приміщення. Використану підстилку одразу можна використовувати як добриво. 
● Проціджуємо суспензію через 4-ри шари марлі для відділення твердої фракції, яку необхідно також розподілити по підстилці.● За допомогою обприскувача обробляємо підстилку● Перемішати підстилку.● Рекомендуємо також обробити тонким шаром стінки на висоту до 1 метра. Розрахунок 100 грам на 50 метрів квадратних стінки.● Запускаємо тварин.● Повторювати підсипання, поливання, перемішування по необхідності, після появи запаху або значного забруднення підстилки, в середньому від 3 до 5 тижнів, додати новий шар 10-20 см свіжої підстилки та обробити препаратом новий шар(в таблиці “повторна обробка”). Після обробки перемішати. ● Запуск нової партії поголів’я можна проводити на існуючу підстилку. ● Після досягнення висоти підстилки в 1 метр, варто змінити підстилку на нову, провівши дезінфекцію приміщення. Використану підстилку одразу можна використовувати як добриво.  
7. Утримання свиней на решітці
При утриманні свиней на решітці над ванною для збору відходів на 1 куб.м стоків(розбавлено з водою) використовують 50 г препарату або 100 г на 1 т гною.Обробка приміщення: Приміщення до запуску тварин миють, дезінфікують і провітрюють звичними засобами, відповідно до вимог ветеринарії. Для обробки приміщення площею 25 метрів квадратних відмірюють 50 г препарату, заливають 3 л відстояної не хлорованої води кімнатної температури і настоюють 30 хв. при періодичному перемішуванні.Отриману суспензію фільтрують через 4 шари марлі для відділення твердої фракції.- Об'єм фільтрату доводять до 10 л відстояною не хлорованою водою кімнатної температури, додають 10 г цукру і витримують ще 30 хв при періодичному перемішуванні.Обробку приміщення проводять за допомогою обприскувача, ретельно зволожуючи підлогу і стіни на висоту до 1 м.Обробку повторюють кожні 3-5 тижнів в залежності від появи специфічних запахів (запах аміаку, сірководню та ін.) Тварин під час обробки виганяти не потрібно, абсолютно безпечне. 
Обробка збірника стоків (ванни): - проводять на 4-5 день утримання тварин у приміщенні. - перше внесення: на 1 метр кубічний стоку потрібно 100 г препарату. - повторне внесення: через 3-5 тижнів або при виникненні запаху аміаку або сірководню, повторні внесення 50 грам препарату на 1 метр кубічний стоків. - додатково у ванну вносять будь-яку олію рослинного походження (непридатну в їжу, пересмажену та ін.) з розрахунку 150 мл на 1 метр квадратний площі ванни.- тверду фракцію препарату, отриману при фільтруванні суспензії для обробки приміщення, також вносять у ванну.- внесення препарату повторюють кожні 3-5 тижнів в залежності від ступеню заповненості ванни та появи специфічних запахів.

8. Приклади підрахунку необхідної кількості препарату для 5, 10, 20 м²

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ТА ОХОРОНИ ДОВКІЛЛЯ, УТИЛІЗУВАННЯ
При виготовленні і застосуванні препарату слід керуватися чинними нормативними актами з охорони праці згідно з ГОСТ 12.1.008, ГОСТ 12.1.044 (ИСО 4589).Штами Bacillus subtilis IMB B-7521, Pichia sp. IMB Y-5071, Bacillus cytaseus IMB B-7522 є не патогенними. За ступенем дії на організм людини та теплокровних тварин препарат відноситься до 4 класу небезпеки, тобто практично безпечний. Подразнююча дія препарату на шкіру не виявлена.  Препарат не здатний до кумуляції в організмі людини, не здатний викликати підвищену чутливість і посилений ріст тканин.До роботи з препаратом не допускаються особи з хронічними захворюваннями органів дихання, схильні до алергічних реакцій, вагітні жінки та годуючі матері. Препарат – пожежовибухонебезпечний.Спеціальні заходи по знищенню препарату не потрібні.